Binance’deki Bu Altcoin Circle’dan Yatırım Aldı: Fiyat Sıçradı!

Stablecoin devi Circle, katman-1 Blockchain projesi Sei Netwok’e stratejik yatırım yaptığını duyurdu. Bu arada işbirliği kapsamında Circle’ın stablecoin’i USDC Sei’de piyasaya sürülüyor. Bu gelişmenin ardından altcoin fiyatı dikey bir çıkış yaptı.

Stablecoin devinden yatırım alan altcoin fiyatı zıpladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Katman-1 Blockchain Sei Network, Ağustos ayında piyasaya adım attı. Kısa süre içinde piyasada hızla kabül gören altcoin projesi, şimdi de stratejik bir yatırım aldı. Bu doğrultuda Sei, USD Coin’in ihraççısı Circle’dan stratejik bir yatırım aldığını duyurdu. Ayrıca, popüler stablecoin’in Blockchain’e yerel olarak entegre edildiğini paylaştı. Bu bağlamda Sei, resmi X hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Circle Ventures, Circle’ın USDC’si için ekosistemdeki yeni kullanım durumlarının kilidini açmak için en hızlı Katman 1 Blockchain olan Sei’ye yatırım yaptığını duyurdu. Bu stratejik yatırım, Circle’ın stablecoin altyapısı etrafında pazara açılma tavsiyesi ile birlikte geliyor. Circle Ventures’ın ortaklıklara yönelik benzersiz yaklaşımı, her iki tarafın da internetin bir sonraki yinelemesini oluşturmak için el ele çalışmasını sağlayarak işbirliğine odaklanıyor.

Haberin ardından SEI fiyatı dikey bir çıkış yaptı. SEI, gün içinde 0,1433 dolar seviyesinde doşırken yatırım haberi, fiyatını 0,167 dolara sıçrattı. Basın zamanında hafif geri şekilme yaşayan altcoin, günlük bazda %7,2 kazançla 0,1647 dolardan işlem görüyor.

SEI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Yatırım ve işbirliğinin arka planında ne var?

Bu stratejik yatırım, Circle’ın stablecoin altyapısı etrafında pazara giriş tavsiyesi ile birlikte geliyor. Circle Ventures’ın ortaklıklara yönelik benzersiz yaklaşımı, her iki tarafın da internetin bir sonraki yinelemesini oluşturmak için el ele çalışmasını sağlayarak işbirliğine odaklanıyor. Geliştiricileri Sei’yi, kripto paraların birincil kullanım alanı olan dijital varlıkların takası için özel olarak tasarladı. Açıklamasında göre,bu Blockchain sadece hızlı değil; aynı zamanda en hızlısı. Altcoin projesi, 390 ms’lik kesinliğe ulaşma süresine sahip olduğunu söylüyor. Sei, sektörün uzun süredir devam eden verimlilik ve ölçeklenebilirlik ihtiyacına cevap verdiğini ileri sürüyor.

Sei ile entegrasyon sayesinde USDC, dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilere ve girişimcilere daha önce hiç sahip olmadıkları bir şey sunacak: anlık işlem mutabakatı ile küresel, hızlı ve ucuz bir şekilde açık bir platformda ürün ve ticaret oluşturma yeteneği. Sei’deki USDC, sınır ötesi işlemler için daha verimli ve erişme imkanı olan araçların kilidini açacak. Ayrıca, mevcut ödeme altyapısını iyileştirecek. Dahası, Sei’deki kullanıcılar ve geliştiriciler için dijital varlık piyasalarının likiditesini önemli ölçüde artıracak.

Stratejik yatırım ilişkin tarafların açıklamaları

Sei Vakfı Direktörü Samy Karim gelişmeye ilişkin olarak, «Tüm Sei ekibi, altcoin projesinin altyapısından yararlanan USDC için yepyeni kullanım örnekleri oluşturmak üzere Circle Ventures ile stratejik olarak çalışmaktan heyecan duyuyor. Kripto olgunlaştıkça, stablecoin’ler sektörün genel büyümesiyle giderek daha ilgili hale gelecek. Sei bu talebi karşılamak için ideal ölçekli altyapıyı sağlayacak.” dedi.

Circle Ventures Müdürü Wyatt Lonergan ise “Sei ekosistemi, açık erişim ve programlanabilir ticarete adanmış kurucular ve ekiplerle çalışma taahhüdümüzle uyumlu. Ağ üzerinde yüksek hızlı ve uygun maliyetli işlemler için geliştiriciler ve kullanıcılar için USDC’yi entegre etme konusunda Sei ekibiyle yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x